سایت ساز رایگان افزایش رتبه الکسای قانونی فروش مکمل های بدن سازی مجاز نکس وان موزیک - دانلود موزیک جدید اپلود سنتر عکس و فایل رایگان فراز هاستینگ|بهترین خدمات هاستینگ هاست وبلاگدهی حرفه ای
بستن تبلیغات [X]
علامتها آفلاتوکسیکوزیس در ماهی
loading...

ماکیان البرز

علی پور بازدید : 2 شنبه 25 اسفند 1397 زمان : 10:59
امتیاز :
نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

علامتها

آفلاتوکسیکوزیس در ماهی علائم اول قطع شده از آفلاتوکسیکوزیس مشتمل بر پریدگی رنگ آبششها، آسیب جمع خونی ،کاهش سرعت پرورش و کاهش وزن اشاره کرد .تغذیه طولانی مدت با غلظتهای ذیل از آفلاتوکسین B1 باعث تولید تومورهای کبدی می شود که بصورت زخمهای پریده رنگ ظواهر می شوند که به همگی هم نشر پیدا می کنند .افزایش مرگ و میر ماهیان (شمار بالایی از ماهیان مرده ) ممکن می‌باشد مشاهده شود . آفلاتوکسینها می توانند بصورت غیر مستقیم و با اثر بر روی مواد غذایی جانور در جیره سبب ساز ایجاد بیماری شوند .بعنوان مثال آنتی اکسیدانهای محلول در چربی بمانند ویتامین A وآنتی اکسیدانهای محلول در آب و ویتامینهایی بمانند ویتامین C ( ویتامین حتمی برای اعمال ایمنی ) و تیامین (ویتامین لازم برای اعمال متابولیکی و تغذیه ای ) جان دار در غذاها به وسیله این سموم غیر فعال می شوند . به این ترتیب تعجب آور نمی باشد که آفلاتوکسینها ایمنیت را کاهش می دهند وماهی را نسبت بیماریهای باکتریائی،ویروسی و انگلی بیشتر حساس می کنند .این اثرات اغلب زمینه اعتنا واقع نمی شود وبخاطر کاهش راندمان ساخت (کاهش رشد،کاهش وزن و افزایش مقدار غذا برای رسیدن به وزن بازاری و افزایش هزینه های بهداشتی) استفاده حاصل نمی شود .

خوراک آبزیان

مدیریت

و کنترل بایستی غذاهایی که بتازگی آماده گردیده وبصورت صحیح انبار گردیده اند برای مراکز پرورش خریداری شوند .خار وخاشاک باید به دور از مواد غذایی باشند ودانه ها باید در ساختمانهای منزه انبار شوند .در حد قابلیت و امکان غذاهای ماهی بایستی در ساختمانهایی که درجه حرارت و رطوبت آنها در اختیار گرفتن می شود انبار شوند .غذاهای ماهی را روی پالتها وبفاصله یک گامی دیوار (پرهیز از بهم فشردگی ) ودر جای خنک و خشک بمدت طولانی خیس از 3 ماه نبایستی انبار کرد و غذارا بیرون از انبار بمدت بیش از 2 هفته نبایستی نگهداری کرد .هنگامی که غذا ها بمدت طولانی وتحت شرایط بهداشتی حاجتمند انبار شوند مشکل ها بهداشتی ازقبیل رویش کپکها، کاهش ویتامینها و فساد روغنهای جانور در مواد غذایی به وجود می آید .در اختیار گرفتن جوندگان و حشره ها درنگهداری کیفیت غذاها وبدور از آفلاتوکسینها با اهمیت است .با توجه در تاریخ ایجاد از خریداری غذاهای کهنه اجتناب شود . همچنین موقعی که طعام را خریداری می کنیم بایستی از روشهای انبار کردن خوراک به وسیله فروشنده اطلاع کافی داشته باشیم .غذاهایی که بمدت طولانی انبار می شوند احتمال آلودگی با کپکها وجود داشته و تغییر رنگ داده وبصورت قلنبه وبهم چسبیده و بوی کپک زده وارد میکنند .غذاهای کهنه از رطوبت اشباع بوده و خیس می باشند .هر ظرفی که برای انبار کردن غذا استعمال می گردد بایستی کاملآ منزه بوده و عاری ازرشد کپکها بر سطوحشان باشند(ظروف طعام و غذاده اتوماتیک) .تست منظم خوراک ها از نظر حضور آفلاتوکسین عقیده نیکی می باشد .بازرسی ساده بر روی فارم انجام می شود (جستجوی کپکهای آبی رنگ –سبز روی طعام )بطور نمونه نوروروشنایی سیاهی با تشعشع سبز مایل به زرد ممکن می‌باشد در حضور آسپرژیلوس فلاووس تولید شود .در صورتیکه فروغ سیاه یک رویکرد تشخیصی سریع بوده و شاخص آسپرژیلوس فلاووس می باشد ودر تمام موردها هم موءثر واقع نمی شود .

اگر به آفلاتوکسیکوزیس مشکوک شویم کیتهای تجارتی برای تشخیص غلظت آفلاتوکسین در غذاها بمانند Vertox وAlfa BTM وجود دارا‌هستند .ابن کیتها درحال حاضر به آسانی از شرکتهایی بمانند شرکت Neogon وشرکت VICAM قابل تهیه و تنظیم می باشند . با این کیتها تنها مقطع کمتر از20دقیقه جداسازی آفلاتوکسین انجام می گیرد گران نیستند و به آسانی در فارم می توانیم به کار گیری کنیم . خط مش دیرین تشخیص غلظت آفلاتوکسینها مشتمل بر جداسازی با روشهای شیمیایی به وسیله کروماتوگرافی با لایه نازک یا این که کروماتوگرافی با مایع با فشار بالا می باشند البته این روشها اکثر اوقات طولانی ،پر هزینه و پیچیده و نقص‌ میباشند .به کار گیری از غذای کثیف به آفلاتوکسینها خطراتی را بدنبال دارااست که تولیدکننده بایستی به آن‌ها دقت نماید که در بالا تشریح شد .بخاطر داشته باشیم که ماهیهای جوان نسبت به بالغین بخش اعظم با اهمیت می باشند . در صورتی‌که مشکوک شدیم که خوراک اندازه اندکی آلوده به کپکها ست بهتر میباشد غذای آلوده و کثیف جدا و به دور انداخته شود واز طعام دهی به نوزادان و ماهیان پرواری پرهیز کنیم .اصلاح غذاهایی که مقدار مقداری آلوده و کثیف به کپکها می باشند شامل بیشتر کردن سم غیر فعال گردیده به غذاهای انبار شده می باشد .شرکتی بنام Nutriad International در ایجاد این مواد اختصاص دارند . سم غیر فعال گردیده بنام Toxy-nil برای در دست گرفتن توسعه و گسترش کپکها به وسیله اتصال به آفلاتوکسینهای مو جود در طعام آن ها را غیر فعال ساخته و از رشد کپکها در خوراک پرهیز می نماید .در‌صورتی‌که خوراک آلودگی سنگینی به آفلاتوکسینها داشته باشد باید از غذا دهی جلوگیری کرده و غذای تازه خریداری کرد .افزایش درایت و ارزیابی مداوم به حضور آفلاتوکسینها در طعام خطر ابتلا به آفلاتوکسینها را کاهش خواهد داد .

در دست گرفتن

منظم سطح ها آفلاتوکسین در غذای ماهی با اعتنا به این‌که آفلاتوکسینها اغلب در جنوب شرقی ایالات متحده اتفاق می افتد .تولید ها کشاورزی بطور معمولی از لحاظ حضور آفلاتوکسیها ارزیابی می شوند . FDA برای غربالگری آفلاتوکسین در دانه های روغنی ،ذرت و دیگر اجزای غذایی قانون ها مشقت را اجرا می نماید .سطح ها قابل تحمل آفلاتوکسین در غذاهای ماهی وجود ندارد البته FDA حداکثر مقدار 20 ppb را در مخلوط غذایی برای حیوان ها اهلی مجاز دانسته میباشد .

خلاصه

آفلاتوکسینها سمومی می‌باشند که بطور معمولی به وسیله کپکها ایجاد می شوند . این کپکها اکثر اوقات روی دانه ها وغذاهای آماده ای که در سکو حرارت 27 سکو سانتی گراد یا این که فراتر ودر رطوبت بیش از 14 درصد مراقبت شده اند یافت می شوند . این حالت اکثر وقت ها دراستخرهای پرورشی نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری دیده می شوند .برای پرهیز از بروز آفلاتوکسیکوزیس ، می بایست از مورخ ساخت وتاریخ انقضاء غذاهای خریداری گردیده ونیز از روشهای انبار کردن غذاها اطلاع کافی داشته باشیم .از بکار بردن غذاهایی که تغییر تحول رنگ داده ،بصورت قلمبه و بهم چسبیده اند و بوی کپک می دهند پرهیز کنیم .بطور منظم ظروف غذا،انبارمواد غذایی وغذاده های اتومات را شست و رفت کنیم . آفلاتوکسینها با کاهش سرعت رشد،آسیب رساندن به سیستم ایمنی و در بعضا موارد با تلفات در استخرهای پرورشی، منجر کاهش ساخت می شوند .انبار کردن طعام بصورت صحیح ( در مکان خنک، خشک،روی پالتها وبفاصله دستکم یکقدمی دیوار) می توانند از ضربات اقتصادی بیش از حد پرهیز نمایند .

برچسب ها خوراک آبزیان ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :

تعداد صفحات : 2

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 15
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : [Ip_Today]
 • آی پی دیروز : [Ip_Yesterday]
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 15
 • بازدید سال : 15
 • بازدید کلی : 15
 • کدهای اختصاصی